Konopie indyjskie prosto spod folii.
2012-08-21 10:33:10

W miniony czwartek, 16 sierpnia br., Funkcjonariusze Izby Celnej w Kielcach i policjanci CBŚ w Krakowie zlikwidowali plantację konopi indyjskich i fabrykę tytoniu.


Wspólne działania celników i policjantów doprowadziły do zlikwidowania nielegalnego procederu, który prowadziło w województwie świętokrzyskim 6 osób w wieku od 18 do 46 lat. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i małopolskiego uprawiali konopie indyjskie w dwóch tunelach foliowych na różnych etapach wzrostu.

pinczow_narkotyki001.jpg 

pinczow_narkotyki002.jpg 

W sumie ujawniono 114 krzewów oraz w woreczku foliowym prawie kilogram gotowego do sprzedaży towaru o wartości ponad 20 tys. złotych. Wartość zajętych krzewów marihuany to około 88 tyś zł, z tego można przygotować około 3000 działek (po 1 g).

W garażu dobrze prosperującego gospodarstwa ujawniono również nielegalną fabrykę tytoniu: kompletną taśmę produkcyjną, od maszyny do cięcia po worki do pakowania. W czasie akcji znaleziono około 300 kilogramów liści tytoniu i kilkadziesiąt kilogramów gotowej już „krajanki tytoniowej”. Kwota uszczupleń z tytułu niezapłaconych należności wynosi ponad 30 tyś. zł, a wartość rynkowa zatrzymanych liści tytoniu to ponad 90 tyś zł.

pinczow_narkotyki003.jpg 

Członkowie grupy przestępczej zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Policjanci już przedstawili im zarzuty. Odpowiedzą za produkcję i dystrybucję środków odurzających oraz krajanki tytoniowej. Na poczet grożących kar zabezpieczono samochody osobowe, ciągniki rolnicze i gotówkę. Śledztwo prowadzi policja w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pińczowie.

Służba Celna zatrzymując tego typu niebezpieczne towary chroni życie i zdrowie potencjalnych konsumentów.

 
/Joanna Kępa /
Źródło: www.ickielce.pl

 






https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12225