Radio Kielce w Busku-Zdroju. (posłuchaj)
2012-08-24 08:09:23

Już dziś (24 sierpnia br.) w Busku-Zdroju gościć będzie Radio Kielce. W tym roku radio obchodzi 60 lecie działalności. Z tej okazji przygotowana została jubileuszowa audycja „Świętokrzyskie na fali".


Na „Starym dworcu" przy ul. Poprzecznej stanie „Kapsuła czasu" - mobilne studio w którym mieszkańcy i goście naszego miasta będą mieli możliwość nagrania swojej wypowiedzi: życzeń, piosenki lub innego tekstu. Wszystko to, z myślą o przekazie następnym pokoleniom, zostanie utrwalone na nośnikach dźwiękowych, a następnie umieszczone w specjalnych pojemnikach, które zamurowane zostaną na Świętym Krzyżu z odpowiednią adnotacją i instrukcją otwarcia za 100 lat.

kapsula_czasu001.jpg

kapsula_czasu002.jpg

kapsula_czasu003.jpg



Wóz transmisyjny Radia Kielce, z którego nadawana będzie audycja, stanie przy Sanatorium Marconi. To właśnie tam ze znakomitymi gośćmi na różne tematy dotyczące życia społecznego gminy Busko-Zdrój oraz rozwoju miasta i przyszłych planów inwestycyjnych, rozmawiać będą dziennikarze Radia Kielce. Inicjatorami przedsięwzięcia są Radio Kielce oraz burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy oraz gości do uczestnictwa w jubileuszu 60-lecia działalności Radia Kielce!

Źródło:  busko.pl

 





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12224