Samochód marki Nissan Micra otrzymał nieodpłatnie Urząd Gminy w Nowym Korczynie od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach. W dniu 14 sierpnia br. została podpisana umowa darowizny pomiędzy Czesławem Dawidem – dyrektorem kieleckiego WORD a Pawłem Zagają – wójtem gminy Nowy Korczyn.
Przekazanie samochodu naszej gminie jest związane z wymianą taboru samochodowego do egzaminowania kierowców, którzy ubiegają się o prawo jazdy kategorii "B". Nissany w kieleckim ośrodku, jako fabrycznie nowe, zostały zakupione w 2007 roku. Zazwyczaj ośrodki z danego egzemplarza samochodu korzystają około roku. Te wytrzymały pięć lat. Był to więc dobry wybór, a największą zaletą aut tej marki jest niska awaryjność i trwałość. Wymiana pojazdów jest jednak konieczna.

Dzięki temu jeden z wymienianych nissanów trafił do naszej gminy i posłuży pracownikom Urzędu do celów służbowych. Jest to kolejny przejaw dobrze układającej się współpracy z marszałkiem województwa Adamem Jarubasem. W ubiegłym roku trzy jednostki OSP z terenu naszej gminy doposażone zostały w pojazdy bojowe. Do OSP Strożyska trafił samochód marki Volkswagen Transpotrer, który został wyremontowany w Komendzie Powiatowej PSP w Busku Zdroju oraz doposażony zgodnie ze standardami strażackiego wozu. Jednostka z Nowego Korczyna otrzymała samochód pożarniczy marki Renault Mascott, którego zakup w 90% dofinansował Samorząd Województwa. Z kolei ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz GCBA 5/32 trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Błotnowoli na podstawie aktu użyczenia podpisanego przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Zbigniewa Muszczaka.
Jak podkreśla wójt Paweł Zagaja, przedwyborcza deklaracja „Razem dla Gminy Nowy Korczyn” jest jak najbardziej realizowana."