3 sierpnia br. realizowany był w Solcu-Zdroju program telewizyjny opiewający uroki gminy. Ekipa TVP Kielce odwiedziła nasze najciekawsze zakątki. Towarzyszył jej Koziołek Matołek, który występuje w charakterze cicerone całej letniej edycji programu.
Program realizowany był w ramach promocji gminnych projektów unijnych, a szczególnie zadania pn. „Rozbudowa i przebudowa systemu wodno-kanalizacyjnego Gminy Solec-Zdrój i Pacanów w ramach RPO Województwa Świętokrzyskiego” Ale oczywiście obok oczyszczalni w Solu-Zdroju widzowie wszystkich 16-tu telewizji regionalnych będą mogli zobaczyć solecki zalew, place zabaw, park zdrojowy, kościół w Solcu, pałac Zborowskich i inne atrakcje turystyczne gminy.
Edycja programu – 16 sierpnia o godz. 17.05 . Powtórka 18 sierpnia o 7.45 i 18.55.


Mamy nadzieję, że prezentacje walorów Solca przełoży się na wzmożenie
ruchu turystycznego, zarówno jeszcze w tym roku, jak i w latach
przyszłych.
(bs)