3 sierpnia nad zalewem w Skalbmierzu policjanci wspólnie z ratownikami przeprowadzili akcję informacyjno - edukacyjną "Bezpieczna Woda".
Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w rejonie obszarów wodnych, a także promowanie bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej w czasie letniego wypoczynku.

W trakcie tych działań funkcjonariusze patrolowali strefę brzegową akwenu, zwracając uwagę na to, czy nie dochodzi do naruszenia przepisów prawa. Ponadto wręczano plażowiczom książeczki z poradami jak należy bezpiecznie wypoczywać nad wodą.
opr. MZ
źródło: www.kazimierzawielka.swietokrzyska.policja.gov.pl