W niedzielę, 5 sierpnia 2012 r. mszą świętą o godz. 18.00 w Wiślicy rozpoczęła się XXXI Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył biskup, Ordynariusz Diecezji Kieleckiej Kazimierz Ryczan i biskup pomocniczy Kazimierz Gurda - wieloletni pielgrzym i duchowy opiekun pielgrzymki.
Po mszy pielgrzymi uczestniczyli w koncercie Zespołu Bardzo Nam Miłosz.
Pierwsza grupa wyruszyła z Wiślicy dziś o godz. 6.00 rano, około godz. 11.00 planowana jest msza św. w Busku Zdroju.
W tym roku jest nieco zmieniona trasa przejścia – do Buska pielgrzymka przemieszczać się będzie nie jak dotychczas prosto trasą Wiślica – Busko a trasą Wiślica – Łatanice – Hołudza – Skotniki – Busko. Do Częstochowy Pielgrzymka Kielecka dotrze 13 sierpnia.
fotoreportaż
/Robert Gwóźdź/