Przekazanie sprzętu przeciwpowodziowego
2012-07-31 23:14:03

Sprzęt przeciwpowodziowy o wartości blisko 130 tysięcy złotych otrzymała gmina Nowy Korczyn od marszałka województwa świętokrzyskiego.


W dniu 25 lipca podczas spotkania w sali konferencyjnej Starostwa
Powiatowego w Busku Zdroju Paweł Zagaja – wójt gminy Nowy Korczyn
podpisał umowę dotyczącą przekazaniu sprzętu. W obecności Janusza Łacha –
pełnomocnika marszałka województwa ds. ochrony informacji oraz Pawła
Taborskiego – dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń
Wodnych w Kielcach dokumenty parafowali również zastępca komendanta
powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Robert Bujny oraz wójt gminy
Pacanów Wiesław Skop.

sprzet_powodziowy.JPG 

Nasza
gmina otrzymała sześć sztuk pompy marki Honda, zespół pompowy, zespół
prądotwórczy, pompę spalinową, agregat oświetleniowy spalinowy, łodzie
metalową i plastikową z kotwicą. Sprzęt ten, wcześniej używany do walki z
powodzią na terenie naszej gminy, do tej pory formalnie należał do
samorządu województwa. Obecnie został on przekazany na własność
samorządu gminnego. Koszty eksploatacji i konserwacji będzie ponosiła
teraz gmina Nowy Korczyn.

Anna Nowak

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12130