Sprzęt przeciwpowodziowy o wartości blisko 130 tysięcy złotych otrzymała gmina Nowy Korczyn od marszałka województwa świętokrzyskiego.
W dniu 25 lipca podczas spotkania w sali konferencyjnej Starostwa
Powiatowego w Busku Zdroju Paweł Zagaja – wójt gminy Nowy Korczyn
podpisał umowę dotyczącą przekazaniu sprzętu. W obecności Janusza Łacha –
pełnomocnika marszałka województwa ds. ochrony informacji oraz Pawła
Taborskiego – dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń
Wodnych w Kielcach dokumenty parafowali również zastępca komendanta
powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Robert Bujny oraz wójt gminy
Pacanów Wiesław Skop.
Nasza
gmina otrzymała sześć sztuk pompy marki Honda, zespół pompowy, zespół
prądotwórczy, pompę spalinową, agregat oświetleniowy spalinowy, łodzie
metalową i plastikową z kotwicą. Sprzęt ten, wcześniej używany do walki z
powodzią na terenie naszej gminy, do tej pory formalnie należał do
samorządu województwa. Obecnie został on przekazany na własność
samorządu gminnego. Koszty eksploatacji i konserwacji będzie ponosiła
teraz gmina Nowy Korczyn.
Anna Nowak