Sukces chłopców z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Nowego Korczyna
2012-06-19 16:08:27

Pierwsze miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się w dniu 17 czerwca 2012 roku w Sędziszowie, zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nowego Korczyna.



W zawodach wzięło udział 27 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców funkcjonujących przy Ochotniczych Strażach Pożarnych działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Drużyny rywalizowały na stadionie w Sędziszowie w dwóch konkurencjach - rozwinięcie bojowe oraz sztafeta pożarnicza. Konkurencje te oraz całe zawody oceniała Komisja Sędziowska powołana przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach – nadbrygadiera Zbigniewa Muszczaka.

Po wprowadzeniu drużyn na płytę stadionu uczestników zawodów oraz gości przywitał gospodarz zawodów dh. Wacław Szarek - Burmistrz Miasta Sędziszów, a oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, Poseł na Sejm RP - dh. Mirosław Pawlak.

zawody_sedziszow_2012_01.jpg

Po kilkugodzinnych zmaganiach, które młodzież rozgrywała w gorącej sportowej atmosferze wyłoniono zwycięzców Mistrzostw:

W kategorii MDP chłopców:
I miejsce zajęła – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nowego Korczyna, gm. Nowy Korczyn, powiat buski;
II miejsce – MDP Dobromierz, gm. Kluczewsko, powiat włoszczowski;
III miejsce – MDP Tychów Stary, gm. Mirzec, powiat starachowicki.

W kategorii MDP dziewcząt:
I miejsce zajęła – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Smykowa, gm. Daleszyce, powiat kielecki;
II miejsce – MDP Ambrożów, gm. Pawłów, powiat starachowicki;
III miejsce – MDP Klimontów, gm. Klimontów, powiat sandomierski.

zawody_sedziszow_2012_02.JPG

zawody_sedziszow_2012_03.jpg

Świetnie spisała się również drużyna dziewcząt z Nowego Korczyna, zajmując wysokie piąte miejsce.

Dla drużyn, które zajęły miejsca na podium, przygotowano medale, puchary oraz cenne nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Adama Jarubasa, Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, Starostę Powiatu Jędrzejowskiego, Burmistrza Sędziszowa oraz Wytwórnię Umundurowania Strażackiego w Brzezinach.

Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować województwo świętokrzyskie na Krajowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych MDP, które odbędą się 1 września b.r. w Opolu.

zawody_sedziszow_2012_04.jpg

Skład Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Nowego Korczyna:

Chłopcy: Wiktor Marunowski, Piotr Cerazy, Paweł Wesołowski, Kamil Szczepaniak, Paweł Pasternak, Tomasz Zapiórkowski, Michał Wężowicz, Damian Budera, Filip Strach, Marcin Pietrzyk.

zawody_sedziszow_2012_07.JPG 

Dziewczęta: Bernadetta Broda, Dorota Wiśniewska, Aleksandra Pałasińska, Marta Kowalczyk, Weronika Skorupa, Marcelina Jaroszek, Aleksandra Kaczmarczyk, Karolina Skorupa, Izabela Buczak, Wiktoria Gawłowska. 

zawody_sedziszow_2012_08.JPG

zawody_sedziszow_2012_06_1.JPG

Wyjazd naszych drużyn na zawody do Sędziszowa sfinansowany został przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie. 

Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Nowego Korczyna na czele z dh
Andrzejem Wajsem serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach
krajowych.

 

/Serwis Informacyjny UG/

 









https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12124