Pierwsze miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się w dniu 17 czerwca 2012 roku w Sędziszowie, zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nowego Korczyna.
W zawodach wzięło udział 27 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych dziewcząt i chłopców funkcjonujących przy Ochotniczych Strażach Pożarnych działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Drużyny rywalizowały na stadionie w Sędziszowie w dwóch konkurencjach - rozwinięcie bojowe oraz sztafeta pożarnicza. Konkurencje te oraz całe zawody oceniała Komisja Sędziowska powołana przez Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach – nadbrygadiera Zbigniewa Muszczaka.
Po wprowadzeniu drużyn na płytę stadionu uczestników zawodów oraz gości przywitał gospodarz zawodów dh. Wacław Szarek - Burmistrz Miasta Sędziszów, a oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, Poseł na Sejm RP - dh. Mirosław Pawlak.

Po kilkugodzinnych zmaganiach, które młodzież rozgrywała w gorącej sportowej atmosferze wyłoniono zwycięzców Mistrzostw:
W kategorii MDP chłopców:
I miejsce zajęła – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Nowego Korczyna, gm. Nowy Korczyn, powiat buski;
II miejsce – MDP Dobromierz, gm. Kluczewsko, powiat włoszczowski;
III miejsce – MDP Tychów Stary, gm. Mirzec, powiat starachowicki.
W kategorii MDP dziewcząt:
I miejsce zajęła – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Smykowa, gm. Daleszyce, powiat kielecki;
II miejsce – MDP Ambrożów, gm. Pawłów, powiat starachowicki;
III miejsce – MDP Klimontów, gm. Klimontów, powiat sandomierski.


Świetnie spisała się również drużyna dziewcząt z Nowego Korczyna, zajmując wysokie piąte miejsce.
Dla drużyn, które zajęły miejsca na podium, przygotowano medale, puchary oraz cenne nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Adama Jarubasa, Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, Starostę Powiatu Jędrzejowskiego, Burmistrza Sędziszowa oraz Wytwórnię Umundurowania Strażackiego w Brzezinach.
Zwycięzcy poszczególnych grup będą reprezentować województwo świętokrzyskie na Krajowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych MDP, które odbędą się 1 września b.r. w Opolu.

Skład Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Nowego Korczyna:
Chłopcy: Wiktor Marunowski, Piotr Cerazy, Paweł Wesołowski, Kamil Szczepaniak, Paweł Pasternak, Tomasz Zapiórkowski, Michał Wężowicz, Damian Budera, Filip Strach, Marcin Pietrzyk.
Dziewczęta: Bernadetta Broda, Dorota Wiśniewska, Aleksandra Pałasińska, Marta Kowalczyk, Weronika Skorupa, Marcelina Jaroszek, Aleksandra Kaczmarczyk, Karolina Skorupa, Izabela Buczak, Wiktoria Gawłowska.


Wyjazd naszych drużyn na zawody do Sędziszowa sfinansowany został przez Urząd Gminy w Nowym Korczynie.
Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Nowego Korczyna na czele z dh
Andrzejem Wajsem serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach
krajowych.
/Serwis Informacyjny UG/