14 lipca br., w ramach VII Międzynarodowych Dni Kazimierzy Wielkiej, na obiekcie sportowym „Orlik” przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się turnieje dla miłośników piłki nożnej i koszykówki.
Dzień Sportu, któremu przyświecało hasło „Zachowaj trzeźwy umysł”, zorganizowali: Kazimierski Ośrodek Kultury, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zarząd Miejsko-Gminny Szkolnego Związku Sportowego w Kazimierzy Wielkiej.
W godzinach rannych, na zielonej murawie boiska rozegrany został XVI Turniej Piłki Nożnej „Dzikich Drużyn” w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 1999 i młodsi oraz rocznik 1996 i młodsi. W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło 39 chłopców i 6 dziewcząt, które będąc w drużynie mieszanej, dzielnie wspomagały swoich kolegów. Mecze kazimierskiego minimundialu, trwającego trzy godziny, rozgrywane były systemem „każdy z każdym” a sędziował je Piotr Paciuch, Organizator Sportu Dzieci i Młodzieży w Środowisku Wiejskim.
Podczas rozgrywek młodzi piłkarze dostarczyli swym wiernym kibicom niesamowitych sportowych emocji nie tylko wtedy, kiedy padały gole, ale przede wszystkim gorącymi sytuacjami podbramkowymi. Mimo zaciętej rywalizacji zawodnicy turnieju piłkarskiego wykazali się grą fair play.
Najlepszą „dziką drużyną” futbolowego turnieju w kategorii młodszej okazał się team „MŁODE ORŁY” Kamila Jarosa, którego wybrano najlepszym zawodnikiem. Drugie miejsce wywalczyła drużyna „PIEKIELNY SKŁAD” Klaudii Nowak, którą okrzyknięto także najlepszą zawodniczką. Trzecie miejsce zajął zespół „CZARNE ORŁY” Pawła Kotarby. Tytuł króla strzelców, z dziewięcioma bramkami na koncie, zdobył Michał Kozioł z „Piekielnego Składu”.

W kategorii starszej pierwsze miejsce zajęła drużyna o przewrotnej nazwie „PĘDZĄCE PISUARY” Daniela Nowaka, wyprzedzając „OSIEDLOWCÓW” Mateusza Zagrodnika. Na trzecim miejscu uplasowali się „KAZIMIERZAKI” Alberta Krzana. Zawodnik zwycięskiej drużyny Dawid Gącik sześcioma celnymi trafieniami do bramki zdobył tytuł króla strzelców. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii wybrany został Michał Kusak z drużyny „Kazimierzaki”.
Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i okazałe puchary, ufundowane przez Kazimierski Ośrodek Kultury. W imieniu dyrektora KOK Przemysława Podkowy, trofea wręczył kapitanom poszczególnych teamów Ireneusz Górski. Ponadto, najlepsi zawodnicy i strzelcy bramek otrzymali oprócz dyplomów wydawnictwa albumowe o tematyce sportowej, zaś wszyscy uczestnicy turnieju upominki rzeczowe i słodkości, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Po południu młodzież i dorośli wzięli udział w Turnieju Koszykarskich Trójek o Puchar Przewodniczącego Komisji Oświaty, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego. W meczach rozgrywanych systemem „każdy z każdym” udział wzięły cztery drużyny. Pierwsze miejsce zdobyli „Bezimienni”, drugie „Bulls”, trzecie „Bronx”, zaś na czwartym uplasowali się „Partyzanci”. Ponadto miłośnicy koszykówki brali udział w konkursie rzutów osobistych oraz za 3 punkty. Po emocjonujących eliminacjach i rozgrywkach finałowych wyłonieni zostali najlepsi koszykarze. W pierwszym konkursie kolejne miejsca zajęli: Konrad Wątek, Krzysztof Sajdak, Tomasz Wąs, Krystian Tabor, Krzysztof Szmuc.
W konkursie rzutów za 3 punkty, najlepszymi okazali się: Przemysław Chochorowski, Paweł Maj i Konrad Wątek. Zwycięzcy otrzymali z rąk Przewodniczącego Oświaty Marka Szmuca dyplomy i piękne puchary.
Tekst i zdjęcia Dorota Pilarska
Źródło: www.kazimierzawielka.pl