Miło spędzili czas w niedzielę 24.06.2012r mieszkańcy Kwasowa i goście na imprezie środowiskowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Gospodarna Wieś Kwasów", Wójta Gminy i GLKS Zorza – Tempo Pacanów
We wczesnych godzinach porannych na tamtejszym zbiorniku wodnym spotkali się wędkarze- amatorzy rywalizujący o Puchar Wójta Gminy Pacanów. Wystartowało łącznie 30 amatorów wędkarstwa spławikowego.
Zwyciężył Łukasz Sekuła z Pacanowa, wynikiem 3,565 kg, który za złowienie największej ryby (2,345 kg) otrzymał również nagrodę dodatkową – podbierak – ufundowany przez członka Stowarzyszenia Gospodarna Wieś Kwasów pana Marka Maślankę. Drugą lokatę w zawodach zdobył Robert Sławiński z gm. Połaniec z wynikiem 1,900 kg , a trzecie miejsce przypadło tak jak w roku ubiegłym Andrzejowi Baranowi z Wójczy (1,650 kg) . Tym razem szczęście nie dopisało triumfatorom z ostatnich lat, tj; Sylwestrowi Tomalskiemu czy Waldemarowi Kulpińskiemu, ale tak to już jest w tym sporcie! Zwycięzcy oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów otrzymali również nagrody dodatkowe: za I miejsce – wędkę, za II miejsce – kołowrotek, za III miejsce zanętę wędkarska ufundowane przez Firmę AGROMART pana Michała Wojtysia z Pacanowa. Wędkarze już umówili się na kolejną rywalizację- tym razem o mistrzostwo gminy na 26 sierpnia 2012r.
Główne nagrody
Zwycięzcy zawodów
Największa sztuka złowiony przez Łukasza Sekułę
Każdą złowiona sztukę dokładnie zważono a następnie wypuszczono do stawu
Uczestnicy już umówili się na mistrzostwa gminy 26 sierpnia 2012 r
Po południu na pełnowymiarowym boisku obok akwenu wodnego rozpoczęli rywalizację piłkarze- - amatorzy w wakacyjnym turnieju o puchar wójta gminy. W pierwszych meczach Żabiec pokonał Rivaldo Słupia 2:0, Young Boys Pacanów zremisowali z Powiślem 2:2 natomiast Oldboye z Pacanowa ulegli Fazie Pacanów 1:6. Pauzował zespół Flornas Eko Biomasa.
Narada taktyczna Oldboyów przed meczem.
Późnym popołudniem mieszkańcy Kwasowa i goście bawili się na pikniku rodzinnym przy dobrej muzyce zespołu muzycznego RELAX do późnych godzin nocnych. Imprezę zorganizowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani jako zagospodarowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych.
/Serwis Informacyjny UG/