X Regionalny Konkurs - Multimedia i Dydaktyka.
2012-06-30 15:20:22

Konkurs jest organizowany przez Instytut Fizyki UJK w Kielcach i jest adresowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu jest popularyzacja wiedzy fizycznej, astronomicznej i informatycznej.


Uczestnik konkursu ma za zadanie samodzielne sformułowanie tematu
przeprowadzenie eksperymentu fizycznego oraz jego opracowanie w formie
prezentacji multimedialnej. Kolejnym etapem jest przedstawienie swojej
pracy przed komisją konkursową i wszystkimi finalistami. Prace uczniów
powinny być tak zrealizowane, aby później stanowiły bazę dydaktyczną dla
nauczycieli na lekcjach fizyki.

W dniu 12.06.2012 w Instytucie
Fizyki UJK odbył się 10. finał tego konkursu. Spośród nadesłanych 49
prac komisja konkursowa wyłoniła 19 finalistów. Uczeń trzeciej klasy
Gimnazjum nr 2 im. Batalionów Chłopskich w Ratajach Słupskich - Łukasz
Pawełczyk przygotował pracę pt. „Mini elektrownia”. W trakcie finału
omówił etapy konstrukcji swojej elektrowni i zaprezentował jej działanie
zdobywając VI miejsce i nagrodę rzeczową. Gratulujemy życzymy dalszych
sukcesów.

/Gimnazjaliści/




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12083