Bardzo uroczysty charakter miały akademie szkolne w okazji zakończenia roku szkolnego 2011/2012. W naszych szkołach podstawowych i gimnazjach podsumowano 10-miesięczną pracę dydaktyczno-wychowawczą, wręczono świadectwa szkolne i wyróżnienia dla najlepszych uczniów.
Od soboty (30.06.2012r) zaczęły się oczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje.
Zgodnie z obyczajem trwającym od kilku lat, wójt gminy uczestniczył w zakończeniu roku szkolnego w każdej szkole.
Przy tej okazji wręczył specjalne wyróżnienia uczniom uznanym decyzją rad pedagogicznych za najlepszych w swoich placówkach.
Za rok szkolny wyróżnienia te otrzymali :
Kamil Chłosta z Gimnazjum nr 1 im. Michała Janasa w Pacanowie
Łukasz Pawełczyk z Gimnazjum nr 2 im. Batalinów Chłopskich w Ratajach Słupskich
Natalia Kuźnia ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Ratajach Słupskich
Jakub Andrzejewicz ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie
Bartłomiej Niewrzał z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy
Karolina Bielacha ze Szkoły Podstawowej im. Fundacji Zofii i Władysława Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej w Oblekoniu
Zdjęcia R.Gwóźdź
Serwis informacyjny UG