21 czerwca br. nad Zalewem w Solcu-Zdroju odbyło się sobótkowe spotkanie integracyjne dla mieszkańców gminy Solec-Zdrój oraz DPS w Łagiewnikach, Pińczowie, Gnojnie, Słupi, Ratajach, Świniarach i Zborowie.
Imprezę zorganizowało, przy wsparciu Powiatu Buskiego, Gminy Solec-Zdrój i sponsorów, Stowarzyszenie na Rzecz Potrzebujących "Wielki Grosz".
Wiele uciechy sprawiły rozegrane w trakcie spotkania konkurencje sportowe, rzucanie wianków na wodę, konkursy, a przede wszystkim zabawa taneczna.
Wszyscy też bacznie śledzili lot wypuszczonych w powietrze balonów i ich podskoki na pobliskiej łące. Każdy z uczestników chciał zrobić sobie zdjęcie z psem - policjantem, który pod okiem instruktora pokazał wiele umiejętności.




Jako że były konkursy, nie mogło też zabraknąć nagród
i upominków. Na zakończenie imprezy wszyscy zebrali się w kręgu wokół
ogniska.
Na szczęście pogoda dopisała (chyba po raz pierwszy od czasu organizowania tych spotkań) i wszyscy mogli bawić się znakomicie.
(bs)