Gmina Solec-Zdrój znów wśród najlepszych.
2012-07-17 16:02:42

A dokładnie wśród gmin, które najlepiej wykorzystują fundusze unijne.



W stworzonym przez Rzeczpospolitą  rankingu samorządów w kategorii gmin wiejskich najefektywniej wykorzystujących fundusze unijne w 2011 roku gmina Solec-Zdrój znalazła się na 4 miejscu w Polsce. To duży skok, bo w roku 2010 byliśmy sklasyfikowani na miejscu 33. Znamienne, że rokrocznie nie opuszczamy pierwszej setki.


W 2011 roku na statystycznego mieszkańca gminy pozyskaliśmy 2292 zł środków unijnych. To bardzo dużo zważywszy, że wskaźnik dochodów własnych na 1 mieszkańca wynosi zaledwie 531 zł. Znamienne jest, że ranking został ustalony przez niezależną kapitułę w oparciu o obiektywne dane z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jest więc z czego się cieszyć. Nie da się jednak ukryć, że jest to wynik ciężkiej pracy i kontrakt na lata następne, bo przecież inwestycje z udziałem środków unijnych wciąż są realizowane.





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=12052