A dokładnie wśród gmin, które najlepiej wykorzystują fundusze unijne.
W stworzonym przez Rzeczpospolitą rankingu samorządów w kategorii gmin wiejskich najefektywniej wykorzystujących fundusze unijne w 2011 roku gmina Solec-Zdrój znalazła się na 4 miejscu w Polsce. To duży skok, bo w roku 2010 byliśmy sklasyfikowani na miejscu 33. Znamienne, że rokrocznie nie opuszczamy pierwszej setki.
W 2011 roku na statystycznego mieszkańca gminy pozyskaliśmy 2292 zł środków unijnych. To bardzo dużo zważywszy, że wskaźnik dochodów własnych na 1 mieszkańca wynosi zaledwie 531 zł. Znamienne jest, że ranking został ustalony przez niezależną kapitułę w oparciu o obiektywne dane z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jest więc z czego się cieszyć. Nie da się jednak ukryć, że jest to wynik ciężkiej pracy i kontrakt na lata następne, bo przecież inwestycje z udziałem środków unijnych wciąż są realizowane.