W dniu 15 lipca 2012 roku o godzinie 16.00 na stadionie sportowym klubu sportowego Zorza-Tempo odbyły się gminne ćwiczenia sportowo-pożarnicze.

Przywitanie drużyn i ćwiczenia można rozpoczynać
Wzięło w nich udział 10 jednostek OSP. Komisja została powołana przez Wójta Gminy Pacanów, a sędzią głównym zawodów był Komendant Gminny Zbigniew Studziżór, a pomocą fachową służył kpt. Zbigniew Dziurewicz z PSP Busko-Zdrój.

Ćwiczenia obserwowała liczna grupa mieszkańców gminy
Zawody rozegrane były w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe.

Drużyny prezentowały bardzo dobre przygotowanie do ćwiczeń

Nad sprawnym przebiegiem ćwiczeń czuwała komisja sędziowska

Prezesi jednostek OSP czujnymi obserwatorami poczynań swoich podopiecznych


Wiele zależy także od sprzętu
Reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Wójczy wygrała z sumą punktów 92.41 (sztafeta pożarnicza – 51.94, bojówka – 40.47) rywalizację w tegorocznych zawodach strażackich rozegranych 15 lipca na stadionie Tempa w Pacanowie. Drugie miejsce wywalczyła OSP Biechów – 94.60 pkt. (sztafeta – 51.96, bojówka – 42.64), trzecie OSP Pacanów 99.12 pkt. (sztafeta – 57.10, bojówka – 42.02). Fantastycznie zaprezentowała się drużyna z OSP Komorów, która miejsce na podium przegrała o … 0.93 pkt. (sztafeta – 53.97, bojówka – 46.08 razem 100.05 pkt.).
Kolejne miejsca zajęły: OSP Rataje 107.77 pkt., OSP Słupia 114.12 pkt., OSP Oblekoń 116.42 pkt., OSP Sroczków 135.58 pkt., OSP Zborówek 136.31 pkt., OSP Wójeczka 136.60 pkt.

Urocze fanki jednej z drużyn

Zwycięstwo cieszy

Zdobywcy I miejsca - OSP Wójcza

OSP Biechów - II miejsce

OSP Pacanów - III miejsce
Serwis Informacyjny UG
foto: Robert Gwóźdź