15 lipca odbył się XI Festyn Rodzinny ,, Soleckie Lato nad Zalewem”. Mottem tegorocznej edycji festynu było hasło ,, W zdrowym ciele zdrowy duch”. Organizatorami festynu byli: Gminne Centrum Kultury, Urząd Gminy w Solcu-Zdroju oraz Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Soleckiej”. Przy sprzyjającej aurze nad zalewem licznie zgromadzili się mieszkańcy gminy, sąsiednich miejscowości jak również turyści z całej Polski.
Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów wszyscy uczestnicy, w każdym przedziale wiekowym mogli znaleźć coś dla siebie. Dla zwolenników czynnego wypoczynku - coroczny turniej piłki siatkowej plażowej,wyścigi rowerków wodnych,


przeciąganie liny. Dla tych, którzy wolą bardziej bierny wypoczynek zorganizowano konkurs wiedzy o Solcu-Zdroju.

W tych rozgrywkach uczestniczyli przede wszystkim dorośli przy gromkim dopingu całej publiczności. Natomiast dzieci i młodzież mogli wziąć udział w następujących grach i konkursach:

kręcenie hula-hop,

dmuchanie balonów, zjadanie cytryny,

napełnianie wiaderek wodą, itd.
Oprócz rozgrywek sportowych i konkursów wystąpiły dwa zespoły działające przy Gminnym Centrum Kultury ,, Milion decybeli”

oraz ,, 4 + 1”.

Na scenie zaprezentowały się również laureaci warsztatów muzycznych ,, Z kulturą na prowincję”.

Podczas festynu oprócz rozrywki była poruszona również profilaktyka antyuzależnieniowa przeprowadzona przez Dzielnicowego asp. Piotra Bonara oraz Prezes Fundacji ,,Apetyt na Kulturę”. Niewątpliwie największymi atrakcjami tegorocznego festynu były koncerty zaproszonych gwiazd: Danuty Błażejczyk, Karoliny Błażejczyk, Ludmiły Małeckiej i Leny Zuchniak.




