10 lipca br. odbyła się uroczysta Gala podczas której wręczona została nagroda oraz wyróżnienia w Plebiscycie pn. ”Moje Innowacyjne Otoczenie - Moja Innowacyjna Gmina”.
Gmina Czarnocin przystąpiła do udziału w plebiscycie ”Moje Innowacyjne Otoczenie - Moja Innowacyjna Gmina”. Organizatorem plebiscytu było Województwo Świętokrzyskie – Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Biuro Innowacji. Plebiscyt skierowany był do gmin miejsko-wiejskich i wiejskich woj. świętokrzyskiego a celem była aktywizacja gmin wiejskich, promocja prorozwojowych działań i rozwiązań a tym samym promocja jednostek samorządu terytorialnego., które wspierają działania innowacyjne na swoim terenie. Nasza gmina przystąpiła do plebiscytu wysyłając formularz zgłoszeniowy – wymiar edukacyjny wraz z elektroniczną gazetką wykonaną przez uczniów gimnazjum – „Moja gmina w 2050 roku”
Kapituła Plebiscytu wyróżniła gminę Czarnocin za kształtowanie postaw przedsiębiorczych i kreatywnych wśród uczniów Gimnazjum w Cieszkowach w oparciu o aktywne metody. Kapituła Plebiscytu doceniła zarówno kompleksowość prorozwojowych rozwiązań w obszarach wspierania firm, jak również efektywne procesy edukacyjne, pobudzające postawy kreatywne uczniów i motywujące ich do działań na rzecz własnego rozwoju.
Gratulacje i dyplom z rąk Jana Maćkowiaka- Członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego odebrała Wójt Gminy Czarnocin Maria Kasperek
oraz P. Beata Buła - opiekun Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości w Gimnazjum w Cieszkowach.