Norbert Jaworski zawodnik MUKS ”UNIA” Busko-Zdrój finalistą Mistrzostw Polski.
2012-07-11 19:18:48

Buscy pływacy nie próżnują . W dniach 06-08.07.2012 Norbert Jaworski reprezentował nasze miasto na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich. Zawody odbyły w Szczecinie się na pływalni 50 metrowej, na której wiosną rozgrywały się Mistrzostwa Europy.

W Mistrzostwach Polski wzięło udział 424 zawodników z 103 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Liczna obsada oraz bardzo wysoki poziom gwarantowały wielkie emocje.

Norbert wychowanek buskiej „Unii” zaprezentował się znakomicie. W swojej koronnej konkurencji 200m stylem klasycznym zakwalifikował się do finału A gdzie z wynikiem 02;39:31 zajął 7 miejsce.

plywacy003_1.jpg


W pozostałych swoich startach uzyskał znakomite czasy i jednocześnie ustanowił nowe rekordy życiowe. Takie wyniki pozwoliły mu reprezentować buską "Unię" w finałach B.

Oto wyniki uzyskane przez Norberta:

MPJ 14 lat Szczecin.
Norbert Jaworski : 200m st. klasycznym czas 02;39.31 – 7 miejsce w Polsce
 100m st. klasycznym czas 01;14.71 – 15 miejsce w Polsce
 400m st. zmiennym czas 05;16.92 – 16 miejsce w Polsce

 

plywacy004.jpg


Gratulacje i podziękowania dla Zarządu Klubu oraz władz samorządowych
Buska-Zdroju za wsparcie finansowe .


ASport



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11967