Turniej Rycerski w Szydłowie.
2012-07-09 11:39:58

Szydłów zaprasza na dziedziniec zamkowy na 14. Międzynarodowy TURNIEJ RYCERSKI o Miecz Króla Kazimierza Wielkiego, który odbędzie się 15 lipca 2012r.



W turnieju wezmą udział:

* Szent Gyorgy Lovagrend (Bractwo św. Jerzego) - Wyszehrad WĘGRY
* Grupa Szermierki Historycznej Cohors - Presov SŁOWACJA
* Chorągiew Rycerska Ziemi Sandomierskiej
* Tarnobrzeg Katana
* Hufiec Rycerstwa Ziemi Opatowskiej
* Chorągiew Zaciężna "Trzy Miecze" z Warszawy
* Drużyna Rycerska Ziemi Chęcińskiej "Chorągiew FERRO AQUILA"
* Bractwo Rycerskie Zamku Szydłów

turniej_rycerski.jpg



PROGRAM:


od godz. 11:00 – Warsztaty kowalstwa artystycznego
12:00 – Msza św. w kościele pw. św. Władysława
13:15 – Eliminacje turnieju łuczniczego - polowanie
13:15 – Pokazy grup rycerskich z Chęcin, Opatowa, Sandomierza, Warszawy, Szydłowa
15:00 – Oficjalne otwarcie turnieju
15:15 – Szent Gyorgy Lovagrend z Węgier
15:45 – Pokaz tańców dawnych
16:00 – Pokaz grupy Cohors ze Słowacji
16:30 – Pokaz tańców dawnych
16:45 – Turniej miecza bojowego
17:15 – Finał turnieju łuczniczego
17:45 – Szent Gyorgy Lovagrend z Węgier
18:00 – Pokaz grupy Cohors ze Słowacji
18:30 – Zakończenie turnieju
18:45 – Bitwa o zamek i wymarsz
19:00 – Koncert zespołu Redemptis
20:00 – Zabawa taneczna

Źródło: wici.info








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11962