W kieleckim BWA 28 czerwca 2012 r. oficjalnie otwarto jubileuszową pokonkursową wystawę prac plastycznych twórców województwa świętokrzyskiego - Przedwiośnie 35.
Prezentowane na wystawie prace wykonane zostały w różnej technice. Znajdziemy tam malarstwo i grafikę, rzeźbę i instalację, książkę, fotografię, a nawet film.
Podczas tegorocznej jubileuszowej - 35 edycji „Przedwiośnia" jury oceniało aż 226 prac z których wybrano 110. Wręczono Nagrodę Prezydenta Miasta, Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Nagrodę Wojewody Świętokrzyskiego. Były też nagrody specjalne.
Od 13 lat burmistrz miasta i gminy Busko-Zdrój jest fundatorem jednej z nagród. W tym roku trafiła ona w ręce kieleckiego artysty Wojciecha Naczelnika za zestaw rysunków. Wręczył ją podczas otwarcia przeglądu zastępca burmistrza „słonecznego miasta" Henryk Radosz. - Nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój jest wkładem, cegiełką w rozwój sztuki naszego świętokrzyskiego regionu – podkreślił Bogdan Ptak kierownik BWA „Zielona" w Busku-Zdroju, obecny podczas wystawy.
Oficjalne otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród miało miejsce przed budynkiem Galerii BWA w Kielcach. Miłym akcentem przeglądu był udział twórców z Buska-Zdroju m.in.: Beaty Borek, Tamary Maj, Piotra Kalety i Bogdana Ptaka.
Wystawę jako Salon Nagrodzonych „Przedwiośnie 35" będzie można zobaczyć w buskim kurorcie w Galerii Sztuki „Zielona" od 23 sierpnia do 15 września 2012 r.
Opr. EHR, fot. BP
Źródło: busko.pl