Mieszkańcy Gadawy mogą cieszyć się już nowym ośrodkiem turystyczno-kulturalnym. W niedzielę 24 czerwca 2012 r. uroczyście otwarto obiekt.
- Szanowni państwo dziś podziwiamy efekt końcowy kilkumiesięcznego przedsięwzięcia. Z inwestycji, której budowa dobiegła już końca korzystać będą przede wszystkim mieszkańcy Gadawy.
Mam nadzieję, że ośrodek będzie miejscem życia kulturalnego sołectwa, będzie skupiał rodziny, mieszkańców, pozwoli aktywnie spędzić wolny czas – powiedział burmistrz Waldemar Sikora oficjalnie otwierając obiekt. Podziękował również wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania.
W uroczystym otwarciu uczestniczyli: Bożentyna Pałka-Koruba wojewoda świętokrzyski, Jerzy Kolarz starosta buski, Roman Sobczak komendant powiatowy Policji w Busku-Zdroju, radni gminy i powiatu oraz sołtysi.
Ośrodek turystyczno-kulturalny w Gadawie został wyposażany w sprzęt sportowy, audio-video oraz meble. Wykonano dojazdy do obiektu, utwardzono plac postojowy dla samochodów osobowych i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Przy ośrodku powstał plac zabaw dla dzieci z huśtawkami, piaskownicą i zjeżdżalnią.
Na realizację inwestycji gmina Busko-Zdrój pozyskała dofinansowanie w ramach działania „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju" - „Odnowa i rozwój wsi", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013".
EHR, fot. WT
Źródło: busko.pl