W dniu 13 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Busku - Zdroju miało miejsce otwarcie wystawy pokonkursowej Powiatowego Konkursu Plastycznego „EKO-Planeta" zorganizowanego przez Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju. Konkurs był dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Wystawa połączona była z wręczeniem nagród i dyplomów Młodym Artystom – laureatom Konkursu.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Jerzy Kolarz - Starosta Buski, Stanisław Klimczak - Wicestarosta Buski, Andrzej Zoch - Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Adrzej Lasak – członek Zarządu Powiatu, Wiesław Marzec – członek Zarządu Powiatu oraz licznie zgromadzeni uczestnicy Konkursu, ich Opiekunowie i Rodzice.
Fundatorami nagród byli Zarząd Powiatu w Busku – Zdroju oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali liczne i cenne nagrody: mini wieże, aparaty fotograficzne, MP-4, piłki, książki, artykuły sportowe i szkolne oraz dyplomy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.
Lista uczniów nagrodzonych:
I miejsca
- Agata Galus - Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju (kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III)
- Kamila Żak - Szkoła Podstawowa w Kargowie (kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VI)
- Aleksandra Szczykut – Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach (kategoria wiekowa: gimnazja)
- Maria Niedzielska – I Liceum Ogólnokształcące w Busku – Zdroju (kategoria wiekowa: szkoły ponadgimnazjalne)
II miejsca
- Wiktoria Kukiełka - Szkoła Podstawowa w Nizinach (kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III)
- Katarzyna Lech - Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku – Zdroju (kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VI)
- Aleksandra Gluzicka – Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach (kategoria wiekowa: gimnazja)
- Monika Lasia – I Liceum Ogólnokształcące w Busku – Zdroju (kategoria wiekowa: szkoły ponadgimnazjalne)
III miejsca
- Paweł Borek - Szkoła Podstawowa w Kargowie (kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy I – III)
- Dominik Skotnicki - Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie (kategoria wiekowa: szkoły podstawowe, klasy IV – VI)
- Klaudia Wieczorek – Samorządowe Gimnazjum w Nowym Korczynie (kategoria wiekowa: gimnazja)
- Karolina Kumor – I Liceum Ogólnokształcące w Busku – Zdroju (kategoria wiekowa: szkoły ponadgimnazjalne)
Lista uczniów wyróżnionych:
szkoły podstawowe – klasy I - III
- Patrycjusz Leśniewski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
- Tomasz Stojek - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
- Remigiusz Kałczuga - Szkoła Podstawowa w Nizinach
- Natalia Śliska - Szkoła Podstawowa w Nizinach
- Kornelia Bątkowska – Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku – Zdroju
- Natalia Kolarz - Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku – Zdroju
- Gabriela Marzec - Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku – Zdroju
- Tobiasz Wiśniewski - Szkoła Podstawowa w Kargowie
- Katarzyna Złotnik – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju
- Izabela Zapart - Szkoła Podstawowa w Kargowie
- Piotr Sapa - Szkoła Podstawowa w Nizinach
szkoły podstawowe – klasy IV - VI
- Natalia Kubasik - Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie
- Katarzyna Wojciechowska - Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie
- Patrycja Rasała - Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku – Zdroju
- Kamil Jaros - Szkoła Podstawowa w Nizinach
- Nikola Gruszka - Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku – Zdroju
- Natalia Żółtak - Szkoła Podstawowa w Solcu – Zdroju
- Sylwia Załęcka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
- Izabela Wcisło - Szkoła Podstawowa w Gnojnie Filia w Balicach
- Małgorzata Czekaj - Szkoła Podstawowa w Solcu – Zdroju
- Aleksandra Cepuchowicz - Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie
- Milena Majka - Szkoła Podstawowa w Gnojnie Filia w Balicach
- Katarzyna Sobczak - Szkoła Podstawowa w Solcu – Zdroju
- Paweł Minior - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
gimnazja
- Patrycja Tomal - Zespół Szkół Specjalnych „Górka” w Busku – Zdroju
- Adrian Kaczanowski - Gimnazjum Specjalne w Broninie
- Dominik Sagan – Samorządowe Gimnazjum w Podgajach
szkoły ponadgimnazjalne
- Karolina Widłak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku –Zdroju
- Urszula Madej - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju
- Marcelina Grochowska - I Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Busku- Zdroju
Galeria zdjęć na stronie: http://www.powiat.busko.pl
