IV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju rozpoczęty.
2012-06-22 11:12:01

21 czerwca 2012 roku koncert zespołu klezmerskiego Chmielnikers zainaugurował IV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju.




Tej pięknej, wyrosłej z żydowskiej kultury, muzyki można było wysłuchać w amfiteatrze Hotelu Malinowy Zdrój. O tym, że było warto świadczy liczna grupa słuchaczy, którzy nie zważając na mecz, wsłuchali się w prezentowane przez Chmielnikersów piosenki, również w języku jidysz. Publiczność nie tylko słuchała. Co odważniejsi próbowali swoich sił również w tańcu. Coś w tym jest, i to nie tylko dla Żydów, że radować się znaczy tyle co tańczyć.


akordeon_1.JPG 


akordeon_2.JPG


akordeon_3.JPG


akordeon_4.JPG

 

Koncertu wysłuchało również jury Festiwalu, które już dzisiejszego
popołudnia skrupulatnie wysłuchiwać będzie i oceniać uczestników
konkursu. Dziś bowiem od godz. 14ºº w Sali koncertowej sanatorium "Świt"
w Solcu-Zdroju zaczynają się przesłuchania konkursowe, które trwać będą
aż do sobotniego południa.

A w niedzielę o godz. 16³º, również do sanatorium "Świt", zapraszamy wszystkich na koncert laureatów.

(bs)


 







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11909