Szybkie zatrzymanie złodziejki.
2012-05-08 14:11:01

Buscy policjanci zatrzymali 28-latkę, podejrzewaną o kradzież damskiej torebki wraz ze znajdującymi się w niej przedmiotami. Za przestępstwo kradzieży została przewidziana kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


Do kradzieży doszło w sobotę po południu na buskim dworcu autobusowym. Z ustaleń śledczych wynika, że do autobusu, który zatrzymał się na przerwę w trasie weszła złodziejka. 28-latka ukradła z siedzenia, pozostawioną bez nadzoru torebkę i oddaliła się. Kobieta wykorzystała moment kiedy właścicielka pozostawiła swoje rzeczy bez nadzoru i wysiadła z autobusu.

Wartość torebki oraz znajdującego się w niej telefonu komórkowego, okularów oraz kosmetyków pokrzywdzona oszacowała na kwotę około 1000 złotych.

Drobiazgowa praca buskich kryminalnych krótko od zgłoszenia doprowadziła do ustalenia sprawczyni tej kradzieży. Do jej zatrzymania doszło w okolicach buskiego parku zdrojowego. Bezdomna 28-latka trafiła do policyjnego aresztu. Dzięki szybkim działaniom mundurowych 22-letnia mieszkanka Mielca odzyskała torebkę wraz ze skradzionymi rzeczami.

Za kradzież może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11747