Chluba buskiego Słoneczka.
2012-05-08 13:42:57

Gratuluję! Nie tylko jesteś znakomitym sportowcem, ale też dzięki swoim osiągnięciom promujesz Busko-Zdrój – te słowa z ust burmistrza Waldemara Sikory usłyszał Damian Sator zawodnik Klubu Sportowego „Słoneczko".


Damian Sator to niekwestionowana gwiazda Klubu Sportowego „Słoneczko" działającego w Busku-Zdroju. Wystarczy prześledzić tegoroczne osiągnięcia tego młodego zawodnika. Damian zdobył I miejsce w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych rocz. 1996-98 na dystansie 1500 m chłopców w Rytwianach. Zajął II miejsce w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki i Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych w kategorii junior młodszy na dystansie 3 000 m. Mistrzostwa odbyły się w miejscowości Końskie. Do niego należy również srebro zdobyte w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich stylem anglosaskim na krótkim dystansie podczas XI Mistrzostw Podkarpacia, w kategorii juniorzy młodsi ur. w 1995-96 na dystansie 4 km, które miały miejsce w Ustrzykach Dolnych.

chluba_sloneczka001.jpg


30 kwietnia br. podczas spotkania w ratuszu Damian oraz Zdzisław Perepiczko - trener zawodnika, otrzymali dyplomy i upominki od gminy. - Najważniejsze byś realizował się w tym co robisz i czerpał z tego satysfakcję – powiedział burmistrz, gratulując zawodnikowi.

Słowa uznania za pracę trenerską usłyszał również Zdzisław Perepiczko - prezes Klubu Sportowego „Słoneczko", który nie krył dumy ze swojego zawodnika.

Gratulacje złożyli również: wiceburmistrz Henryk Radosz oraz Anna Papaj zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Infrastruktury Społecznej.

Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11745