W dniu 27 kwietnia o godz. 14:00 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XI konkursu na najlepszą stronę WWW dla gimnazjalistów z powiatu buskiego.
Konkurs organizowany przez ZST-I od czterech lat jest częścią programu edukacyjno - ekologicznego pn. „Ziemia dla człowieka, człowiek dla Ziemi” realizowanego na terenie Powiatu Buskiego, współfinansowanego przez Powiat Buski i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Tegoroczny konkurs dotyczył wykonania strony internetowej na temat: „Moja ekologiczna szkoła”, która miała przedstawić działania szkoły o charakterze ekologicznym, takie jak:
- organizowanie zbiórek makulatury, zużytych baterii, „elektrośmieci”,
- opis miejsc w szkole poświęconych ekologii, (np. kącik zieleni, zielone pracownie, ekologiczne ogródki, itp.),
- kalendarz akcji i szkolnych wydarzeń ekologicznych (np. „Sprzątanie Świata”, „Dzień Ziemi”, itp.)
- udział uczniów w konkursach o charakterze ekologicznym.



Wyniki konkursu:
I miejsce - strona wykonana przez Adriana Gruchałę z Samorządowego Gimnazjum Św. Kingi w Nowym Korczynie pod opieką pana Leszka Chrobota
II miejsce - praca Daniela Kardynał z Gimnazjum Nr 1 im. M. Janasa w Pacanowie wykonana pod opieką pana Sławomira Cudnego
III miejsce – otrzymała praca Kamila Kisiela z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach pod opieką pani Renaty Boś
Nagroda internautów przypadła Tomaszowi Zapiórkowskiemu z Samorządowego Gimnazjum Św. Kingi w Nowym Korczynie.
Komisja ponadto wyróżniła pracę Wiktora Ćwiertni z Samorządowego Gimnazjum w Podgajach oraz Norberta Majchra z Gimnazjum Nr 1 im. M. Janasa w Pacanowie.
Cenne nagrody w Konkursie wręczali pan Andrzej Pałys – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, jego zastępca pan Andrzej Zoch oraz pani E. Sanecka z Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju.
Poczęstunek dla uczestników konkursu przygotowali uczniowie technikum gastronomicznego ZST-I pod opieką p. Teresy Wesołowskiej i Bożeny Lipki.
Fundatorami nagród w konkursie byli:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach,
Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju,
Sklep komputerowy Realnet
Portal busko.com.pl
Dyrektor ZST-I
fotoreportaż 