SPRZĄTANIE REZERWATU SKOROCICE.
2012-04-25 16:03:37

W sobotę, 28 kwietnia buski Oddział PTTK zaprasza wszystkich chętnych do sprzątania ze śmieci rezerwatu skalno - stepowego "Skorocice" - pod względem przyrodniczym najcenniejszego na całym Ponidziu. Zbiórka przed wejściem do rezerwatu na tzw. Wysokiej Drodze o godz. 10.00. Zapewniamy worki na śmieci i rękawice.

Niezmotoryzowani (i niezrowerowani) mogą podjechać do Skorocic busem, który w sobotę odjeżdża o godz. 9.15 z przystanku w centrum Buska (Pekaesówka).

Koniec akcji planowany jest ok. godz. 14.00. Piechurzy mogą wrócić do Buska projektowanym szlakiem pieszym.

rezerwat_skorocice.jpg 

Zarząd Oddziału PTTK w Busku-Zdroju posiada oficjalne pozwolenie Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody na poruszanie się po całym obszarze rezerwatu oraz na przeprowadzenie sprzątania tego terenu z zalegających śmieci.

Akcja koordynowana będzie przez Instruktora Ochrony Przyrody PTTK z KOP przy buskim oddziale PTTK.
Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Komisja Ochrony Przyrody Oddziału PTTK w Busku-Zdroju.

 



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11707