Kolejny mecz ligowy rozegrała drużyna juniorów młodszych MKS Busko. Na własnym stadionie buszczanie pokonali Unię Sędziszów 4:1. To już drugie wiosenne zwycięstwo w klasie okręgowej juniorów młodszych.
Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando buszczan, którzy grali agresywnie czego efektem były trzy żółte kartki i pressngiem. Ataki Unia kończyły się na obronie Zdroju. Podopieczni trenera Marcina Grochowskiego bardzo szybko, bo już w 5 minucie meczu objęli prowadzenie. Jakub Dytkowski z rzutu rożnego dograł piłkę w pole karne wprost na głowę Jakuba Sadego, a ten umieścił piłkę w siatce. 10 minut później po zamieszaniu w polu karnym Maciej Śliski zdobył drugą bramkę. W 25 minucie z rzutu wolnego na bramkę strzela Jakub Dytkowski. Bramkarz Unii broni strzał ale wypuszcza piłkę z rąk. Okazję tą wykorzystuje Dawid Śmiech i zdobywa trzeciego gola. Pięć minut po tej bramce Unia zdobywa bramkę. Nieporozumienie między Łukaszem Czerwem a Szymonem Gwoździem wykorzystuje zawodnik z Sędziszowa. Czwarta bramka dla młodych MKeSiaków wpadła w 37 minucie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Poniewierski po znakomitym dograniu Jakuba Dytkowskiego.
W drugiej połowie we znaki dała się duchota i zmęczenie. Goście zaczęli grać bardziej agresywnie i stwarzali sobie więcej sytuacji jednak wynik spotkania nie uległ zmianie. Grano 2 x 40 minut.
Buscy juniorzy zagrali w składzie: Szymon Gwóźdź – Patryk Czekaj, Łukasz Czerw, Dawid Śmiech, Kamil Poniewierski – Jakub Mączyński (65 Jakub Prasek), Jakub Dytkowski (60 Patryk Jędrzejczyk), Sebastian Sztuk (75 Maciej Karbowniczek), Jacek Mila (65 Wojciech Mila) – Jakub Sady (70 Mateusz Stępień), Maciej Śliski (45 Piotr Syrkiewicz).
Więcej foto na: www.zdrojbusko.futbolowo.pl