9th Grand International Wushu Festiwal.
2012-04-23 15:59:27

22 kwietnia w Warszawie przy ulicy Obozowej 60 na hali OSIR ,,Koło’’ odbyła się 9 edycja Wielkiego Międzynarodowego Festiwalu Wushu a zarazem Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu. Zawody zostały zorganizowane przez Polski Zawiązek Wushu i przebiegały w konkurencjach form sportowych, tradycyjnych (północne, południowe) oraz walkach (Qingda, Sanda).


Do konkurencji stanęło około 450 zawodników wchodzących w skład drużyn reprezentujących wiodące kluby kung-fu z całej Polski oraz ekip międzynarodowych z Izraela, Białorusi, Czech, Rosji, Ukrainy, Bangladeszu… itd.

Swój udział wyraźnie zaznaczyła 11 osobowa ekipa z Buskiego Klubu Kung-fu Yantai, która kolejny raz potwierdziła przynależność nie tylko do polskiej ale i międzynarodowej czołówki tradycyjnego kung-fu zdobywając łącznie 9 medali (4-złote,3 srebrne, 2 brązowe).

Po rocznej przerwie dobry występ zanotowała 17-letnia Agata Bezak, która wywalczyła srebro w Konkurencji Northern Styles Traditional Taolu 16-18 lat, a  jej młodszy 10 letni brat Piotr Bezak musiał zadowolić się brązowym medalem w tej samej konkurencji lecz kategorii wiekowej do 12 lat.

turniej001.jpg 

turniej002.jpg 

turniej003.jpg 

turniej004.jpg 

turniej005.jpg 

Mistrzostwa Polski Wushu przebiegały również w walkach z podziałem wagowym, wiekowym na Qingda i Sanda. W kategorii 7-9 lat (31kg) w walkach Qingda złoto zdobyli 7 letni Aleksander Skowron, 9 letni Kacper Zych, 9 letni Franek Stefański. W kategorii wiekowej 10 lat Qingda do 35 kg srebro wywalczył Piotr Bezak. W kategorii do 80 kg (17-18lat) Qingda zawodnicy Buskiego Klubu Kung-fu Yantai zdominowali całą konkurencję zajmując całe podium - złoto zdobył Karol Ściana, srebro Dawid Kula, brąz Bartosz Wójcik.

Ambicji i woli walki nie mogę odmówić moim uczniom lecz przed nimi jeszcze długa droga… dziękuję Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój Szanownemu Panu Waldemarowi Sikorze za uzyskaną dotację całemu Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój, bez tej pomocy w ogóle nie moglibyśmy uczestniczyć w Mistrzostwach Polski Wushu - tak skomentował zawody trener Andrzej Cupryjak - Socha a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-fu YANTAI.

/andcup/








https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11697