Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich.
2012-04-16 11:28:12

W sobotę 14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich stylem Anglosaskim na krótkim dystansie. Na starcie stanęło blisko 160 zawodników i zawodniczek z 32 klubów, w tym Słoneczko Busko-Zdrój.


Dla Juniorów Młodszych i Juniorów były to eliminację do Mistrzostw Europy. Na górzystych terenach Ustrzyk bardzo dobrze poradził sobie Damian SATOR ze Słoneczka Busko Zdrój. Damian startujący na dystansie 4 km przewyższenie +- 250 m w kategorii Junior Młodszy wywalczył srebrny medal  Mistrzostw Polski i  pojedzie reprezentować Polskę na Mistrzostwa Europy do Glendalough (Irlandia) w dniu 24 czerwca.

Warto podkreślić, że Damian dwa dni wcześniej startował  w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i zdobył dla Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku Zdroju złoty medal w biegach przełajowych.

Dobrze spisali się pozostali zawodnicy Słoneczka:

kategoria dzieci: 4. Mateusz Wróbel  9. Bartosz Warzecha – (najmłodszy zawodnik), 16. Gozdek Joanna, 17. Kowalska Kinga, 19.Burchan Dominika.

W kategorii Młodzików na 16 miejscu sklasyfikowany został Artur SZYMCZYK.

W kategorii Juniorek Młodszych na dystansie 2,5 km – przewyższenie  +- 150m - 14. Kucharska Eliza, 16. Kucharska Małgorzata.

W kategorii  Juniorki  10. Kucharska Ewelina.

W klasyfikacji klubów 4. LKB Rudnik  - 23 pkt, 6. MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski – 22 pkt, 13. Słoneczko Busko Zdrój – 12 pkt, 21. UKS Żaczek Połaniec 5 pkt.

Na Mistrzostwa Europy z województwa Świętokrzyskiego pojadą: Junior Młodszy Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój oraz Juniorka Karolina Mierzejewska MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski.

Zdzisław PEREPICZKO







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11667