W sobotę 14 kwietnia w Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich stylem Anglosaskim na krótkim dystansie. Na starcie stanęło blisko 160 zawodników i zawodniczek z 32 klubów, w tym Słoneczko Busko-Zdrój.
Dla Juniorów Młodszych i Juniorów były to eliminację do Mistrzostw Europy. Na górzystych terenach Ustrzyk bardzo dobrze poradził sobie Damian SATOR ze Słoneczka Busko Zdrój. Damian startujący na dystansie 4 km przewyższenie +- 250 m w kategorii Junior Młodszy wywalczył srebrny medal Mistrzostw Polski i pojedzie reprezentować Polskę na Mistrzostwa Europy do Glendalough (Irlandia) w dniu 24 czerwca.
Warto podkreślić, że Damian dwa dni wcześniej startował w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i zdobył dla Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku Zdroju złoty medal w biegach przełajowych.
Dobrze spisali się pozostali zawodnicy Słoneczka:
kategoria dzieci: 4. Mateusz Wróbel 9. Bartosz Warzecha – (najmłodszy zawodnik), 16. Gozdek Joanna, 17. Kowalska Kinga, 19.Burchan Dominika.
W kategorii Młodzików na 16 miejscu sklasyfikowany został Artur SZYMCZYK.
W kategorii Juniorek Młodszych na dystansie 2,5 km – przewyższenie +- 150m - 14. Kucharska Eliza, 16. Kucharska Małgorzata.
W kategorii Juniorki 10. Kucharska Ewelina.
W klasyfikacji klubów 4. LKB Rudnik - 23 pkt, 6. MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski – 22 pkt, 13. Słoneczko Busko Zdrój – 12 pkt, 21. UKS Żaczek Połaniec 5 pkt.
Na Mistrzostwa Europy z województwa Świętokrzyskiego pojadą: Junior Młodszy Damian Sator ze Słoneczka Busko-Zdrój oraz Juniorka Karolina Mierzejewska MUKS THM Ostrowiec Świętokrzyski.
Zdzisław PEREPICZKO