W dniach 23-25 marca 2012r. Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” przy współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju przeprowadziło „Wielkanocną Zbiórkę Żywności” w ramach ogólnopolskiej akcji, która na terenie naszego województwa koordynowana jest przez Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Pod względem ilości zebranej żywności ”Świąteczna Zbiórka Żywności” przeprowadzona na terenie Powiatu Buskiego zajęła trzecie miejsce w skali całego województwa świętokrzyskiego. Pierwsze miejsce zajął Ostrowiec Świętokrzyski, drugie Skarżysko Kamienna. Zbiórkę przeprowadzili Wolontariusze (uczniowie buskich szkół gimnazjalnych i średnich, a także gimnazjaliści z Pacanowa, Solca-Zdroju oraz ze Zbludowic) współpracujący z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Podczas akcji zebrano 1287,5 kg żywności.
Paczki żywnościowe zostały przekazane potrzebującym rodzinom w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne br. za pośrednictwem Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Buskiego. Łącznie przekazano 215 paczek żywnościowych.
Paczki żywnościowe trafiły do 14 Szkół Podstawowych w miejscowościach; Balice - 10 paczek żywnościowych, Tuczępy - 2 paczki żywnościowe -, Szaniec - 20 paczek żywnościowych, Busko-Zdrój dwie szkoły - 42 paczki żywnościowe, Kargów - 6 paczek żywnościowych, Gnojno - 20 paczek żywnościowych, Dobrowoda - 20 paczek żywnościowych, Kołaczkowice - 17 paczek żywnościowych, Oblekoń - 20 paczek żywnościowych , Rataje Słupskie - 20 paczek żywnościowych, Szczaworyż - 15 paczek żywnościowych, Zborów - 15 paczek żywnościowych, Solec-Zdrój- 8 paczek żywnościowych.
Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Busku- Zdroju pragną podziękować Dyrektorom Szkół, Pedagogom oraz Wolontariuszom za pomoc przy przygotowaniu i przeprowadzeniu Zbiórki Żywności.
Dziękujemy również wszystkim mieszkańcom Powiatu Buskiego za przekazaną żywność. Szczególne podziękowania Zarząd Stowarzyszenia „Razem Dzieciom” oraz PCPR przekazują sklepom, które wyraziły zgodę na przeprowadzenie tej zbiórki i udzieliły wszechstronnej pomocy, aby ta zbiórka się odbyła. Możliwość przeprowadzenia takiej akcji dobroczynnej w tych sklepach świadczy o szczególnej wrażliwości na potrzeby innych ludzi.
Organizatorzy zbiórki przekażą stosowne podziękowania w formie pisemnej, tak jak miało to miejsce w przeprowadzanych dotychczas zbiórkach żywności.
Źródło: www.centrumbusko.pl