Zgłoszenie o wypadku w miejscowości Wełecz gm. Busko-Zdrój na Powiatowe Stanowisko Kierowania w Busku-Zdroju wpłynęło w dniu 12.04.2012 r. o godzinie 17.43.
Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa samochody pożarnicze.
Po przyjeździe stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów VW Sharana i Opla Merivy. Samochód Opel Meriva tarasował jeden pas ruchu a VW Sharan znajdowała się w pobliskim rowie na dachu.
Osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach. Dwie osoby z VW Sharana zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego który po przebadaniu poszkodowanych zabrał jedną z nich do szpitala.
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i usunięciu nieczystości powypadkowych. Ustalenie co do przyczyny wypadku prowadzi policja.