W myśl zbliżającej się Wielkanocy najstarszego a zarazem najważniejszego święta w katolickim roku liturgicznym-Gminne Centrum Kultury w Solcu-Zdroju w miniony czwartek zorganizowało zajęcia plastyczne, które nawiązywały do tradycji świątecznych praktykowanych w większości domów polskich.

Tematem tego spotkania było wykonanie palm wielkanocnych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Zborowa ochoczo i z uśmiechem na twarzy zabrały się od razu do pracy. Celem zajęć plastycznych w Gminnym Centrum Kultury w Solcu-Zdroju było rozwijanie twórczej inicjatywy dziecka, pomysłowości, a przede wszystkim wiary we własne siły, oraz poznawanie różnych technik plastycznych.

Na zakończenie zajęć każde dziecko wyszło z wykonaną przez siebie piękną i kolorową palmą wielkanocną.
