Uprzejmie informuję, że Świętokrzyska Izba Rolnicza w Kielcach wzorem lat ubiegłych organizuje XIV edycję konkursu p.n. „Piękna i bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku”. Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych w województwie świętokrzyskim.
Deklarację udziału w konkursie wypełniają rolnicy w chwili zgłoszenia uczestnictwa w eliminacjach gminnych i pozostają one w dokumentach gminnych komisji konkursowych. W eliminacjach gminnych wyłoniony zostaje jeden laureat do dalszego etapu powiatowego, następnie z każdego powiatu jeden do finału wojewódzkiego.
Jednocześnie informuję, że ogłoszenie wyników eliminacji wojewódzkich odbędzie się w czasie trwania Dożynek Wojewódzkich.
Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów konkursu zawarte są w załączonym regulaminie.
W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z biurem ŚIR w Kielcach z Panią Agnieszka Łodej tel. 041/341-10-68 lub 041/344-18-73.
Ze swej strony deklarujemy pomoc przewodniczących i członków rad powiatowych izby oraz terenowych doradców ŚODR w pracach komisji gminnych i powiatowych. Do prac w komisjach powiatowych deklarują również swój udział przedstawiciele placówek terenowych Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Wojewódzka Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli: Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Kielcach, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odwiedzi wszystkich zwycięzców eliminacji powiatowych w okresie sierpień - wrzesień i wyłoni zwycięzcę eliminacji wojewódzkich.
Z poważaniem
Prezes Zarządu
Ryszard Ciźla
Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia