Niedziela Palmowa w parafiach naszej gminy. 2012-04-05 16:20:06
W parafii Pacanów najwyższą (około ponad 6 metrów), strojną palmę przygotował jak co roku Jan Ziółkowski z Niegosławic i bogatą w wystroju rodzina Zdziechowskich.
W parafii Rataje wyróżniały się równie piękna (także około 6 metrowa) przygotowana przez Stowarzyszenie „Nadwiślanki” i najbardziej strojna - rodziny Zbigniewa Surdela. Podobnie było w parafii Biechów, gdzie wprawdzie tak wysokich palm nie było ale za to były naznaczone lokalną tradycją w wystroju. Przed nami Wielki Tydzień – czas refleksji, nad istotą życia.
/Robert Gwóźdź/
|
|
|