Gminne Centrum Kultury w Stopnicy w działaniu.
2012-04-05 09:46:02

30 marca br. do zamku kazimierzowskiego w Stopnicy (GCK) zawitała wiosna. Teresa Wójcik mieszkanka Suchowoli udostępniła swoje prace rękodzielnicze – kolorowe bibułowe kwiaty. Te misterne prace, mieszkańcy Stopnicy i okolic będą mogli podziwiać na zorganizowanej wystawie cały kwiecień.


gck_w_dzialaniu001.jpg



31 marca br. odbył się wykład na temat „Kobiety zasłużone dla Stopnicy”, który poprowadził mgr Tomasz Chmielarski. Wykład przybliżył słuchaczom postacie wielu zacnych kobiet, które tworzyły historię Stopnicy przez aktywne uczestniczenie w jej życiu, albo przez wychowywanie swoich dzieci zapisanych wzniosłymi czynami w dzieje tej gminy. Wykład był ciekawą lekcją historii przybliżający mało znane z przekazów fakty z życia tego terenu.

Dyrektor GCK serdecznie dziękuje Panu Tomaszowi za cenne wiadomości.

gck_w_dzialaniu008.jpg 

Przed Wielkanocą do Domu Kultury w Stopnicy zawitały piękne palmy wielkanocne, pisanki, kraszanki, kurczątka i kosz wielkanocny. Te cudeńka wykonały dzieci i panie ze Świetlic Środowiskowych w Jastrzębcu, Strzałkowie, Klępiu Dolnym, Skrobaczowie, Stopnicy, Smogorzowie, Szczytnikach oraz panie z klubu Seniora, dzieci z Koła Plastycznego, instruktorki świetlic, panie Justyna Coś i Anna Ratusznik.

Zarówno kosz wielkanocny, palmy, pisanki, kurczątka są przepiękną ozdobą wnętrza  zamku nadając ton i wprowadzając w świąteczny nastrój Wielkanocy.

Dyrektor GCK serdecznie dziękuję wszystkim autorom prac  za ten cudowny dar dla Centrum Kultury życząc jednocześnie spokojnych, rodzinnych nadchodzących świąt.

gck_w_dzialaniu002.jpg

gck_w_dzialaniu003.jpg

gck_w_dzialaniu004.jpg

gck_w_dzialaniu005.jpg

gck_w_dzialaniu006.jpg

gck_w_dzialaniu007.jpg


/Robert Gwóźdź/





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11597