W Buskim Samorządowym Centrum Kultury w holu głównym można do końca kwietnia oglądać efekty konkursu plastycznego na palmę wielkanocną. Uroczysty wernisaż wystawy wraz z rozdaniem nagród i dyplomów dla najlepszych prac odbył się 1 kwietnia 2012 – w Niedzielę Palmową w Domu Kultury.
Nagrodę Grand Prix otrzymała palma wykonana przez uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Jury oceniające palmy przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach: prac zespołowych i indywidualnych. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury wręczył Burmistrz MiG Busko–Zdrój pan Waldemar Sikora.
Wśród prac zespołowych pierwsze miejsce przypadło KGW w Owczarach, drugie miejsce otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2: Natalia Cieślak, Oskar Piwowarczyk, Krzysztof Owczarczyk. Trzecią nagrodę zdobyło KGW ze Słabkowic. Wyróżnienia przypadły Świetlicy Wiejskiej w Zwierzyńcu, Kołu Plastycznemu Osób Dorosłych prowadzonemu przez Zofię Konopkę – Kołaczek oraz zespołowi Kingi Pasternak i Gabrieli Gołuckiej ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie.
Najlepszą pracą indywidualną okazała się palma wykonana przez Gabrysię Marzec ze Szkoły Podstawowej nr 2 . Drugie miejsce zdobyła praca Patrycji Skotnickiej ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie. Trzecią nagrodę przyznano Patrycji Stępień ze Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie. Wyróżnienia zdobyli: Monika Ściubis, Jacek Sieradzki i Kinga Gwóźdź.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym.
Kolejny konkurs plastyczny już wkrótce.
Zapraszamy.
Dział Artystyczno–Muzyczny BSCK
tel.41.378.2319 w.27
mail: artbuskie@wp.pl
Źródło: www.bsck.busko.pl