31 marca 2012 roku w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Winiarach został przeprowadzony egzamin na kartę wędkarską Polskiego Związku Wędkarskiego. Młodzież egzaminował Andrzeja Kucięba – skarbnik Koła Wędkarskiego w Busku Zdroju.
Egzamin składał się z części testowej i przystąpiło do niego trzech wychowanków tutejszej placówki: Marcin Kowalczyk, Krzysztof Ślęzak i Tadeusz Dudek.
Podopieczni musieli wykazać się znajomością Regulaminu połowu ryb w wodach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski. Pytania dotyczyły praw i obowiązków wędkujących, zasad wędkowania, dozwolonych metod połowu, ochrony i nazewnictwa ryb, jak również zasad kontroli łowiących przez odpowiednie służby do tego wyznaczone.
Wychowankom pytania nie sprawiły najmniejszych problemów i Marcin, Krzysztof i Tadeusz stali się szczęśliwymi posiadaczami kart wędkarskich PZW w Busku Zdroju.