W piękną słoneczną sobotę 24 marca br. w sali gimnastycznej w Solcu-Zdroju odbył się III Międzyzakładowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy pod hasłem „Powitaj wiosnę na sportowo”. W szranki stanęło sześć zakładów pracy.
Zgodnie z przeprowadzonym wcześniej losowaniem ustalono następujące pary przeciwników:
1. Urząd Gminy kontra szeroko rozumiana „Oświata”
2. Gminne Centrum Kultury kontra Firma „Demarol”
3. Urząd Gminy kontra „Malinowy Zdrój”
4. GCK kontra Dom Pomocy Społecznej w Zborowie
5. „Oświata” kontra „Malinowy Zdrój”
6. „Demarol” kontra DPS Zborów
Walka była zacięta, zawodnicy, wśród których niejednokrotnie prym wiedli szefowie poszczególnych zakładów, dawali z siebie wszystko. Ale jak na zawody przystało I miejsce może być tylko jedno. W tym roku zdobyła je drużyna „Malinowego Zdroju”.
Następni w kolejności byli:
Dom Pomocy Społecznej Zborów, „Oświata”, „Demarol”, Urząd Gminy, GCK.
Bez względu jednak na wynik rozgrywek wszyscy mogą się czuć zwycięzcami. Wszak nie mieliśmy do czynienia z zawodowcami, ale ludźmi, którzy niejednokrotnie na przekór własnym ograniczeniom wiekowym, wagowym i kondycyjnym stanęli na boisku, aby wspólnie radośnie i czynnie spędzić ten sobotni dzień.
Skądinąd wiem, że już drużyny obiecują sobie rewanż w przyszłym roku, zarzekając się przy tym pilnie trenować przez cały rok.
(bs)




