Kanister czy karnister? Podkoszulek czy podkoszulka? Dłońmi czy dłoniami? Takie niespodzianki szykuje nam nasz język ojczysty. Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy VI Wiosennych Spotkań z Językiem Polskim...
26 marca 2012r do I Liceum Ogólnokształcącego (organizatora konkursu) przybędzie młodzież szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, aby zmagać się z normami i formami poprawnościowymi języka polskiego. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: sprawności językowej oraz Czytam, więc rozumiem. Zadaniem drugiej z wymienionych konkurencji będzie ćwiczenie umiejętności niezbędnych do dobrego zdania Nowej Matury.
Ścisły finał w kategorii sprawności językowej będzie miał miejsce w Domu Kultury.
Konkurs pomyślany został jako forma zabawy z językiem polskim. Dlatego nie tylko uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę, ale również publiczność w licznych konkursach zmierzy się z zawiłościami gramatycznymi języka polskiego.
Przed nami – miejmy nadzieję – kolejne edycje Spotkań z Językiem Polskim. Oby w dobie tak powszechnej anglicyzacji i europeizacji nie zabrakło młodych ludzi, dla których piękno i poprawność języka ojczystego stanowią wartość najwyższą.
Organizatorzy
Nauczyciele poloniści
I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie
Źródło: www.gmina-wloszczowa.pl