VI Wiosenne Spotkanie z Językiem Polskim.
2012-03-23 15:51:57

Kanister czy karnister? Podkoszulek czy podkoszulka? Dłońmi czy dłoniami? Takie niespodzianki szykuje nam nasz język ojczysty. Odpowiedzi na te pytania szukać będą uczestnicy VI Wiosennych Spotkań z Językiem Polskim...

26 marca 2012r do I Liceum Ogólnokształcącego (organizatora konkursu) przybędzie młodzież szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, aby zmagać się z normami i formami poprawnościowymi języka polskiego. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: sprawności językowej oraz Czytam, więc rozumiem. Zadaniem drugiej z wymienionych konkurencji będzie ćwiczenie umiejętności niezbędnych do dobrego zdania Nowej Matury.

Ścisły finał w kategorii sprawności językowej będzie miał miejsce w Domu Kultury.

Konkurs pomyślany został jako forma zabawy z językiem polskim. Dlatego nie tylko uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę, ale również publiczność w licznych konkursach zmierzy się z zawiłościami gramatycznymi języka polskiego.

Przed nami – miejmy nadzieję – kolejne edycje Spotkań z Językiem Polskim. Oby w dobie tak powszechnej anglicyzacji i europeizacji nie zabrakło młodych ludzi, dla których piękno i poprawność języka ojczystego stanowią wartość najwyższą.

Organizatorzy
Nauczyciele poloniści
I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie

Źródło: www.gmina-wloszczowa.pl





https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11537