Wczoraj po południu znów wyły syreny i po raz kolejny strażacy wyjechali do pożaru. Tym razem do Piasku Małego. Za wsią, od strony Gadawy, ktoś bezmyślnie podpalił trzcinę.

W akcji gaśniczej uczestniczyła OSP Solec-Zdrój i OSP Kików. W ostatnich dniach strażacy prawie codziennie wyjeżdżają do pożaru.

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, wiał wiatr, a dookoła rozciągają się pastwiska i zagajniki. W płomieniach stanęło kilka hektarów, od ognia zajął się i las. Spłonęły młode nasadzenia. Ogień mógł z łatwością znaleźć drogę i do siedzib ludzkich sąsiadujących z lasem. Na szczęście do tej pory na naszym terenie nie było ofiar w ludziach, ucierpiały za to na pewno zwierzęta, ptaki i owady.



Może widok opalonych kikutów drzew powstrzyma kogoś przed wypalaniem traw.