Od powietrza, ognia i od głupoty…
2012-03-23 13:37:10

Wczoraj po południu znów wyły syreny i po raz kolejny strażacy wyjechali do pożaru. Tym razem do Piasku Małego. Za wsią, od strony Gadawy, ktoś bezmyślnie podpalił trzcinę.


pozar_1.jpg


W akcji gaśniczej uczestniczyła OSP Solec-Zdrój i OSP Kików. W ostatnich dniach strażacy prawie codziennie wyjeżdżają do pożaru.


pozar2.jpg


 


Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko, wiał wiatr, a  dookoła rozciągają się pastwiska i zagajniki. W płomieniach stanęło kilka hektarów, od ognia zajął się i las. Spłonęły młode nasadzenia. Ogień mógł z łatwością znaleźć drogę i do siedzib ludzkich sąsiadujących z lasem.  Na szczęście do tej pory na naszym terenie nie było ofiar w ludziach, ucierpiały za to na pewno zwierzęta, ptaki i owady.


 


pozar3.jpg


pozar4.jpg


pozar5.jpg


Może widok opalonych kikutów drzew powstrzyma kogoś przed wypalaniem traw.



https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11521