19 maca br. w Samorządowym Gimnazjum w Solcu-Zdroju odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP) „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz wiedzy z zakresu ochrony środowiska.
Turniejowi dzisiejszemu przewodniczył kpt. Grzegorz Karwat z Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.
Młodzież „walczyła” w dwóch grupach: podstawowej i gimnazjalnej.
Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca kwalifikują się do eliminacji powiatowych. I tak w grupie szkół podstawowych:
I miejsce – Dominik Sowula
II miejsce – Mateusz Chłopecki
II miejsce – Adrian Komasara
W grupie gimnazjalistów:
I miejsce – Alicja Rakoczy
II miejsce – Katarzyna Fortuna
II miejsce – Paweł Zębala



Wszystkim uczestnikom konkursu oraz opiekunom serdecznie gratulujemy. Zwycięzcom finału, reprezentantom gminy Solec-Zdrój – życzymy powodzenia w zmaganiach na szczeblu powiatowym i awansu do rozgrywek wojewódzkich, a może i ogólnopolskich.