Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Boksie (video). 2012-03-20 11:41:59
W piątek i w sobotę (9-10.03.2012r) w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w boksie we wszystkich kategoriach wagowych. Aż 88 zawodników, w tym 10 dziewczyn, z ośmiu klubów z województwa świętokrzyskiego wzięło udział w mistrzostwach okręgu w Kielcach będącymi jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski juniorów.
Nasi zawodnicy odnotowali bardzo dobry występ i zdobyli:
Kadeci
Marcin Marcinkowski 54kg - Złoty medal Mistrz Okręgu Świętokrzyskiego
Patryk Głuch 57kg - Złoty medal Mistrz Okręgu Świętokrzyskiego
Zielonka Artur 63kg - Brązowy medal
Juniorzy:
Kamil Zając 64kg - Brązowy Medal
Lamczyk Kamil 69kg - Brązowy Medal
Seniorzy:
Nowak Damian 64kg- Srebrny medal
Kaszuba Damian 69kg- Srebrny medal
Najładniejsza walkę mistrzostw stoczyli w kategorii seniorów Damian Kaszuba "Ring" Busko ulegając Tomaszowi Kotowi z Rushh Kielce, choć nie jednogłośnie na punkty. Damian trafił na utytułowanego zawodnika akademickiego mistrza Europy w boksie, walkę można obejrzeć link poniżej.