Włamał się i ukradł.
2012-03-05 15:29:59

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem do jednego z buskich domów. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Sygnał o zdarzeniu policjanci otrzymali wczoraj wieczorem. Z pierwszych ustaleń stróżów prawa wynikało, że by dostać się do wnętrza budynku, sprawca wybił szybę w oknie. Łupem włamywacza padły metalowe elementy w postaci baterii łazienkowych oraz części gazowego pieca. Wartość strat oszacowano na kwotę około 2000 złotych. Śledczy ustalili także, że skradzione przedmioty zostały upłynnione w punkcie skupu złomu.

Drobiazgowa praca buskich kryminalnych doprowadziła do ustalenia sprawcy. Jak się okazało 26-latek pod nieobecność właściciela posesji, zadomowił się w należącym do niego budynku mieszkalnym. Został zatrzymany. Włamywacz trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj złoży wyjaśnienia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 




https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11390