Nieletni złodzieje.
2012-02-28 16:23:54

Policjanci zatrzymali 16-latka i ustalili jego 15-letniego kompana, którym zarzucają kradzież damskiej torebki wraz z zawartością. Za ten czyn nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj rano na jednym z buskich osiedli. Dwaj młodzi chłopcy zaoferowali pomoc 56-letniej mieszkance Krakowa z wniesieniem bagaży. Gdy odwrócili uwagę kobiety, zabrali jej pozostawioną na korytarzu torebkę wraz z zawartością i uciekli. Łupem złodziei padło 300 złotych, dyktafon oraz dowód osobisty. Sprawcy po splądrowaniu torby porzucili ją w innej klatce schodowej.

Przedmiot znalazła lokatorka bloku i zawiadomiła policjantów o znalezisku. Śledczy szybko ustalili podejrzewanych o ten czyn nieletnich i przekazali torebkę właścicielce. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Buska-Zdroju w wieku 15 i 16 lat. Nie jest to pierwsze takie zachowanie z ich strony. Znani są policjantom z wcześniejszej podobnej przestępczej działalności.

O dalszych losach nieletnich zadecyduje teraz sąd rodziny.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

 







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11348