W ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Gmina Pińczów wraz z gminami partnerskimi ubiega się o dofinansowanie Projektu pn.: „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego".
Rolę Instytucji Realizującej Projekt pełni Gmina Busko-Zdrój, gminy partnerskie to: Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Stopnica, Tuczępy, Wiślica, Pińczów i Kije.
Projekt będzie realizowany w latach: 2011 – 2014.
16 stycznia 2012r podpisana została dla Projektu umowa, pomiędzy Sekretariatem Stanu ds. Gospodarczych Konfederacji Szwajcarskiej (SECO) a Ministerstwem Rozwoju Regionalnego (KIK)
14 lutego 2012r w ratuszu buskim, w związku z podpisaną umową, odbyło się spotkanie w celu realizacji projektu i wyłonienia Instytucji Zarządzającej Projektem oraz powołania zespołu międzygminnego ds. realizacji inwestycji pn. "Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych w gminach powiatu buskiego i pińczowskiego".
Na spotkaniu podsumowano również ilość beneficjentów prywatnych zainteresowanych uczestnictwem w Projekcie. Do chwili obecnej złożono 3300 wniosków. W gminie Pińczów złożono 760 wniosków o uczestnictwo w Projekcie.
