Turniej Piłki Siatkowej (fotorepotraż)
2012-02-22 10:33:39


Pierwszy Turniej Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej, zorganizowany
przez Urząd Gminy oraz Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym
Korczynie, już za nami. W niedzielny poranek 19 lutego 2012 r. na sali
gimnastycznej korczyńskiego gimnazjum spotkało się  pięć ambitnych
zespołów, które rywalizowały o puchar Przewodniczącego Rady Gminy w
Nowym Korczynie.














Po ciekawych pojedynkach odbywających się na wyrównanym poziomie wyłoniono zwycięzcę. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z popularnego buskiego Ekonomika z kapitanem Magdaleną Kruk – absolwentką naszego gimnazjum. Na drugiej pozycji znalazła się drużyna „Niefart”, w skład której weszła młodzież z Nowego Korczyna z kapitanem Mateuszem Starościakiem na czele. Trzecie miejsce wywalczył zespół „Matematyka” z Wiślicy, którego kapitanem był Marek Nowak. Miejsca poza podium zajęli „Oldboye” z Nowego Korczyna z kapitanem Mariuszem Jaśkiewiczem oraz reprezentacja gimnazjum z Wojciechem Boduszkiem w roli kapitana.

tur_siat_2012_01.jpg 

tur_siat_2012_10.jpg 

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Dawid Sztuk – reprezentant zwycięskiej drużyny.

Główne cele niedzielnego Turnieju to popularyzacja piłki siatkowej w środowisku wiejskim, a także promowanie zdrowej sportowej rywalizacji. Najważniejsza jednak w tym dniu była dobra zabawa.

tur_siat_2012_05.jpg


Poniżej prezentujemy wyniki:

Matematyka – Czeźwi         0:2
Niefart – Gimnazjum            2:1
Oldboye – Matematyka       0:2
Czeźwi – Niefart                  2:1
Gimnazjum – Oldboye          0:2
Matematyka – Niefart          1:2
Czeźwi – Gimnazjum            2:0
Oldboye – Niefart                0:2
Matematyka – Gimnazjum    2:0
Czeźwi – Oldboye                2:1

 l.p. Drużyna MeczePunkty
Stosunek setów
1.Czeźwi410
8:2
2.Niefart487:4
3.Matematyka475:4
4.Oldboye443:6
5.
Gimnazjum
4
1
1:8

 fotoreportaż

Anna Nowak

 
 










https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11314