Pierwszy Turniej Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej, zorganizowany
przez Urząd Gminy oraz Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi w Nowym
Korczynie, już za nami. W niedzielny poranek 19 lutego 2012 r. na sali
gimnastycznej korczyńskiego gimnazjum spotkało się pięć ambitnych
zespołów, które rywalizowały o puchar Przewodniczącego Rady Gminy w
Nowym Korczynie.
Po ciekawych pojedynkach odbywających się na wyrównanym poziomie wyłoniono zwycięzcę. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z popularnego buskiego Ekonomika z kapitanem Magdaleną Kruk – absolwentką naszego gimnazjum. Na drugiej pozycji znalazła się drużyna „Niefart”, w skład której weszła młodzież z Nowego Korczyna z kapitanem Mateuszem Starościakiem na czele. Trzecie miejsce wywalczył zespół „Matematyka” z Wiślicy, którego kapitanem był Marek Nowak. Miejsca poza podium zajęli „Oldboye” z Nowego Korczyna z kapitanem Mariuszem Jaśkiewiczem oraz reprezentacja gimnazjum z Wojciechem Boduszkiem w roli kapitana.
Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Dawid Sztuk – reprezentant zwycięskiej drużyny.
Główne cele niedzielnego Turnieju to popularyzacja piłki siatkowej w środowisku wiejskim, a także promowanie zdrowej sportowej rywalizacji. Najważniejsza jednak w tym dniu była dobra zabawa.
Poniżej prezentujemy wyniki:
Matematyka – Czeźwi 0:2
Niefart – Gimnazjum 2:1
Oldboye – Matematyka 0:2
Czeźwi – Niefart 2:1
Gimnazjum – Oldboye 0:2
Matematyka – Niefart 1:2
Czeźwi – Gimnazjum 2:0
Oldboye – Niefart 0:2
Matematyka – Gimnazjum 2:0
Czeźwi – Oldboye 2:1
| l.p. | Drużyna | Mecze | Punkty
| Stosunek setów
|
| 1. | Czeźwi | 4 | 10
| 8:2 |
| 2. | Niefart | 4 | 8 | 7:4 |
| 3. | Matematyka | 4 | 7 | 5:4 |
| 4. | Oldboye | 4 | 4 | 3:6 |
5.
| Gimnazjum
| 4
| 1
| 1:8
|
fotoreportaż 