O godz. 10.00 w miejscowej szkole podstawowej zebrała się grupa uczniów – miłośników tenisa stołowego, a także rodzice i nauczyciele w-f. Do turnieju zapisało się więcej uczestników, ale zdziesiątkowała ich grypa. Ostatecznie udział w nim wzięło: 6. Dziewcząt i 21. Chłopców.
Komisja sędziowska:
1. Modzelewski Arkadiusz - przewodniczący komisji sędziowskiej
2. Kulik Paweł
3. Wilk Jerzy
Opiekunowie dzieci podczas turnieju:
1. Fortuna Anetta
2. Boduszek Agata
3. Łuczka Małgorzata
4. Izabela Błaszczyk – Pałys
5. Ewa Misiaszek
6. Sadowski Zbigniew
Bogumiła Zawada – kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Korczynie witając zebranych: uczestnikom złożyła życzenia doskonałych wyników i gry fair-play,
a p. B. Ziętarowej- dyrektor miejscowej szkoły podstawowej podziękowała za udostępnienie podwoi szkoły.
Powołana Komisja Sędziowska przystąpiła do pracy.
Przed rozpoczęciem rozgrywek uczestnicy otrzymali na wzmocnienie po tabliczce czekolady, ufundowane przez p. H. Luter kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej oraz napoje, a podczas turnieju dodatkowo mogli wzmocnić się ciasteczkami i owocami. Dziewczęta i chłopcy z samorządowego gimnazjum i ze szkół podstawowych w Nowym i Starym Korczynie oraz Brzostkowie rozegrali turniej na 4. stołach w 3. kategoriach: I. Dziewcząt, II. Chłopców – uczniów gimnazjum i absolwentów oraz III. Chłopców – uczniów szkól podstawowych (poniżej artykułu zamieszczona jest lista uczestników).

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
DRUŻYNOWO:
- puchar w kategorii chłopców uczniów szkół podstawowych otrzymała drużyna
z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie,
-puchar w kategorii dziewcząt otrzymała drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej
w Starym Korczynie.
INDYWIDUALNIE:
Kategoria I: dziewczęta
- Kowalczyk Marta - I miejsce
- Chaczyk Aleksandra - II miejsce
- Kowalczyk Agnieszka - III miejsce
Kategoria II: chłopcy – szkoła podstawowa
- Cerazy Piotr - I miejsce
- Wolański Sylwester - II miejsce
- Mącznik Michał - III miejsce
Kategoria III: chłopcy gimnazjum i absolwenci
- Ofiara Michał - I miejsce
- Wojciech Boduszek - II miejsce
- Wiktor Zych - III miejsce
Zwycięzcy - z rąk p. Pawła Zagai Wójta Gminy Nowy Korczyn otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci: rakietek do tenisa stołowego (porządnej firmy).
Dodatkowo wszyscy uczestnicy za udział w turnieju uhonorowani zostali wyróżnieniami na piśmie.
Takie dodatkowe zajęcia podczas ferii obrazują zainteresowania dzieci i młodzieży.
Cieszy nas duże zainteresowanie grami sportowymi, rozwijającymi tężyznę fizyczną, a jednocześnie oderwanie od siedzącego trybu życia przed komputerem – tak powszechnego dzisiaj szczególnie wśród młodzieży.
Należy dodać, że p. Jerzy Wilk z GOK-u zapewnił również nagłośnienie i oprawę muzyczną turnieju.
Przygotowała: Bogumiła Zawada
Uczestnicy Feryjnego Turnieju Tenisa Stołowego
organizowanego przez GOK w dniu 15 lutego 2012.
w Szkole Podstawowej w Nowym Korczynie
1. Zych Wiktor
2. Lasak Michał
3. Pater Michał
4. Boduszek Wojciech
5. Zabłocki Mateusz
6. Parlak Patryk
7. Pietrzyk Rafał
8. Kędzierski Patryk
9. Chaczyk Aleksandra
10. Szafraniec Monika
11. Gubała Natalia
12. Cerazy Karol
13. Kamil Kręt
14. Ofiara Michał
15. Ragan Krystian
16. Lipka Dawid
17. Dudek Filip
18. Mącznik Weronika
19. Dudek Bartosz
20. Kowalczyk Agnieszka
21. Pietrzyk Marcin
22. Salamon Michał
23. Cerazy Piotr
24. Mącznik Michał
25. Kaszuba Mateusz
26. Kowalczyk Marta
27. Wolański Sylwester
/Serwis Informacyjny UG/