Hala Legionów zdobyta
2012-02-09 14:36:48



W środę 8 lutego młodzież z korczyńskiego gimnazjum miała okazję oglądać
na żywo mecz piłki ręcznej rozegrany w Hali Legionów w Kielcach
pomiędzy drużynami Vive Targi Kielce a Warmia Anders Group Społem
Olsztyn. Wyjazd na mecz został zorganizowany przez Urząd Gminy w Nowym
Korczynie, a darmowe bilety wstępu gmina pozyskała dzięki dobrej
współpracy z samorządem województwa świętokrzyskiego.














Drużyna Vive Targi Kielce zwyciężyła z rywalem 38:18 w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Przewaga kielczan już od pierwszych minut nie podlegała dyskusji. Na przerwę gospodarze zeszli prowadząc 20:11, ale się nie zatrzymali i w drugiej odsłonie pokonali rywali 18:7. Najwięcej bramek dla wicemistrzów Polski zdobył Bartłomiej Tomczak.
Po meczu uczestnicy spotkania skorzystali z możliwości zrobienia wspólnego zdjęcia z bramkarzem Vive Targi Kielce Sławomirem Szmalem oraz innymi zawodnikami kieleckiej drużyny.

Zorganizowanie wyjazdu na mecz szczypiornistów miało na celu popularyzację wśród młodzieży z terenu naszej gminy innych niż piłka nożna dyscyplin sportu.

 

vtk_d_2012_02.jpg

vtk_d_2012_01.jpg

vtk_d_2012_03.jpg

vtk_d_2012_04.jpg

vtk_d_2012_05.jpg

vtk_d_2012_06.jpg

 

/Serwis Informacyjny UG/

 

 













https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11250