W środę 8 lutego młodzież z korczyńskiego gimnazjum miała okazję oglądać
na żywo mecz piłki ręcznej rozegrany w Hali Legionów w Kielcach
pomiędzy drużynami Vive Targi Kielce a Warmia Anders Group Społem
Olsztyn. Wyjazd na mecz został zorganizowany przez Urząd Gminy w Nowym
Korczynie, a darmowe bilety wstępu gmina pozyskała dzięki dobrej
współpracy z samorządem województwa świętokrzyskiego.
Drużyna Vive Targi Kielce zwyciężyła z rywalem 38:18 w meczu 17. kolejki PGNiG Superligi mężczyzn. Przewaga kielczan już od pierwszych minut nie podlegała dyskusji. Na przerwę gospodarze zeszli prowadząc 20:11, ale się nie zatrzymali i w drugiej odsłonie pokonali rywali 18:7. Najwięcej bramek dla wicemistrzów Polski zdobył Bartłomiej Tomczak.
Po meczu uczestnicy spotkania skorzystali z możliwości zrobienia wspólnego zdjęcia z bramkarzem Vive Targi Kielce Sławomirem Szmalem oraz innymi zawodnikami kieleckiej drużyny.
Zorganizowanie wyjazdu na mecz szczypiornistów miało na celu popularyzację wśród młodzieży z terenu naszej gminy innych niż piłka nożna dyscyplin sportu.





/Serwis Informacyjny UG/