Dom Kultury Miastu.
2012-02-08 15:02:25

Bardzo entuzjastyczne został przyjęty koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży rozwijającej swoje talenty w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. W niedzielne popołudnie 5 lutego 2012 r.

Sala widowiskowa Domu Kultury z trudem pomieściła widzów podziwiających występy młodych artystów. Zaprezentowali się tancerze, wokaliści oraz muzycy instrumentaliści. Występy otworzyły gorąco przyjęte grupy taneczne prowadzone przez Ewę Tarczyńską i Sylwanę Mazur.

Olbrzymi aplauz otrzymali kandydaci na wirtuozów ćwiczący w klasach: gitary Jerzego Pikora i Jarosława Bema, fortepianu Jolanty Jaroń i Lidii Mazurkiewicz, skrzypiec Patrycji Jarosz, trąbki Rafała Gęborka.

bsck_miastu001.jpg 

Doskonałą grą popisał się septet utworzony przez uczniów gry na klarnecie i saksofonie pod opieką Ryszarda Owsińskiego oraz Młodzieżowy Zespół Instrumentów Dętych pod kierownictwem Jana Tokarza. Popisy instrumentalne były poprzeplatane występami wokalnymi podopiecznych Studia Piosenki prowadzonego przez Tomasza Śledzia.

bsck_miastu002.jpg 

Jak zwykle na wysokim poziomie zaprezentował się zespół „Słoneczne Trampy” wykonujący autorskie pastorałki Adama Ochwanowskiego i Andrzeja Żądło. Finałem niedzielnego koncertu był żywiołowy występ klasy perkusji Krzysztofa Pituli.

Niedzielny koncert udowodnił  jak utalentowani są podopieczni Buskiego Samorządowego Centrum Kultury. Kolejną okazją do podziwiania młodych buskich talentów będzie czerwcowy koncert zaplanowany w muszli koncertowej Parku Zdrojowego.

Dom Kultury dokłada wszelkich starań aby jak najszersza oferta zajęć pozwalała rozwijać zdolności zarówno młodzieży szkolnej jak i dorosłych oraz seniorów. Pracownicy Domu Kultury czekają na zgłoszenia osób chcących tworzyć Zespół Pieśni i Tańca „Busko – Zdrój” oraz chór.

Zapraszamy.

Więcej zdjęć: www.bsck.busko.pl







https://swietokrzyskie.info/printnews.php?id=11242